שמן זית איכותי – איך נזהה אותו

שמן זית איכותי, האם הוא באמת קיים ואיך תדעו לזהות אותו בקלות.

בעולם שבו תכניות בישול הפכו להיות חלק בלתי נפרד מהרגלי הצפייה של אחד מאיתנו, רבים שמים לב לחשיבות הרבה שיש בבחירת המרכיבים הנכונים בכדי ליצור מתכון מנצח.

אבל מתכון מנצח עם המודעות הגוברת הוא לא משהו שנגמר רק בטעם טוב, שנוצר בזכות שימוש בכמויות מדויקות, יצירתיות וחומרי גלם איכותיים. מתכון טוב הוא כזה שגם מביא את המודעות הגדולה מאוד של שמירה על תזונה בריאה, כזאת שלא פוגעת בגוף ולא גורמת להשמנה ושומרת על הגזרה. המודעות הרבה לספורט, מאכלים בריאים וכמובן כאלו שהם טעימים, הם אלו שמובילים אותנו בבד ושמן ליצור את השמנים הבריאים ביותר, האיכותיים ביותר וכמובן אלו שיהפכו כל מתכון שלכם להיות המתכון המנצח.

אז איך בתוך עולם מלא של שמנים אפשר בכל זאת למצוא את שמן הזית הטוב והאיכותי ביותר? אז קודם כל כדאי מאוד לדעת כי שמן זית המיוצר בישראל הוא איכותי לא פחות מאלו המיוצרים בחו”ל, ברוב המקרים גם הרבה יותר טוב. 

אנו בבד ושמן גאים להיות אלו שמובילים את ענף שמן הזית בישראל, בזכות שמירה על סטנדרטים גבוהים מאוד של איכות, החל משלב המסיק ועד לשלב שבו אנו דואגים שתקבלו את השמנים האיכותיים שלנו עד הבית.

דגשים לזיהוי ובחירת שמן זית איכותי

ישנם מספר דגשים לבחירת שמן זית איכותי, הבאנו לכם כאן את אלו העיקריים והחשובים ביותר למצאית שמן זית כתית מעולה הטוב ביותר.

תו איכות של ענף הזית

הדרך הפשוטה ביותר לדעת שמדובר על שמן זית איכותי, היא פשוט לוודא אם ישנו תו איכות של ענף הזית במועצת הצמחים. מדובר על תו איכות שניתן רק לחלק קטן מבתי הבד. בית בד שקיבל את תו האיכות הזה מעיד על כך ששמן הזית המיוצר באותו בית בד הוא איכותי ועומד בסטנדרטים גבוהים של איכות. אז נודה לענף הזית שכבר עשה עבורכם כמעט את כל העבודה למציאת שמן זית איכותי.

חמיצות של שמן הזית 

בכל שמן זית ישנה רמת חמיצות, רמת החמציות מציינת את אחוז חומצות השומן החופשיות שאלו מצויות בתוך השמן. ככל שמדובר על רמת חמיצות גבוה יותר כך מדובר על שמן פחות איכותי. ישנם מקרים בהם שמן זית מתעוש מאוד עם רמת חמיצות גבוה, בכדי להכשיר אותו למאכל ולהוריד את רמת החמיצות מוספים לו כימיקליים שאלו מורידים את רמת החמיצות.

רמות חמיצות לשמני זית :

שמן זית כתית מעולה – רמת חמיצות עד 0.8%

שמן זית כתית – רמת חמיצות מעל 0.8% ועד 2%.

שמן זית כתית רגיל – רמת חמיצות מ 2% ועד 3.3%.

שמני זית עם רמת חמיצות גבוה מ 3.3% אלו שמנים שלא ראויים למאכל, ולכן שמנים אלו בדרך כלל נמכרים לתעשיות הקוסמטיקה ושם ניתן להשתמש בהם בתור מוצרי טיפוח. (מה שמעיד על הסגולות הרבות שיש לשמן זית מעבר להיותו מאכל מועדף).

נסו להתרחק מהם כמה שיותר

יחד עם שמני זית איכותיים ובריאים, ישנם לא מעט שמנים שמומלץ מאוד להתרחק מהם כמה שרק אפשר. אחד מהם הוא השמן המזוכך! למרות ששמו נראה כאילו מדובר על שמן איכותי מדובר על שמן שכלל לא מומלץ לצרוך אותו! מדובר על שמן שהיה בעבר שמן איכותי ומסיבות שונות הוא כבר לא ראוי למאכל. לכן, הוסיפו לאותו שמן לא מעט כימיקלים ותהליך הזיכוך עצמו הוא תהליך כימי. כבר הזכרנו לכם עד כמה המודעות לבריאות עולה, אז הנה עוד משהו שאתם צריכים להכיר על שמן.

שמן זית זול – כדאי לחשוב על זה שוב

כאשר רבים פוגשים על המדף בסופר שמן זית זול הם מיד חושבים שעומדת מולם עסקת חייהם. אבל רגע אחד לפני שאתם עושים את עסקת חייכם, בואו להבין מדוע שמני זית זולים הם לא תמיד הדבר הכי נכון שאתם רוצים להכניס למטבח שלכם.

מחירו הממוצע של ליטר שמן זית הוא כ50-60 שקלים חדשים, אם ראיתם פתאום שמן זית שמחירו יורד מ 35 שקלים חדשים לליטר שמן, כנראה ומדובר על שמן באיכות ירודה מאוד (במקרה הטוב) או במקרים אחרים לא מדובר בכלל על שמן זית. לצערנו המציאות היא כזאת שקיימים שמנים אשר על המארז כתוב “שמן זית זול” ולאחר בדיקה מתברר כי כלל לא מדובר על שמן זית. ישנם מקרים שבהם מוספים לשמנים אחרים צבעי מאכל בכדי לגרום להם להיראות כמו שמן זית, מסופים כימיקלים נוספים בכדי לשמור על מרקם וריח, והנה לכם שמן זית שיוצר כולו בתהליך כימי.

מעבר לאיכות הטעם לא פחות חשוב.

אנו מאמינים כי שמן זית איכותי לא נמדד רק בחומרי גלם, תהליך יצור והקפדה על תנאי ייצור נאותים. שמן זית איכותי נמדד גם לפי הטעם שלו. אנו בבד ושמן מייצרים שמני זית שבראש ובראשונה יהיו טעימים, ללא טעמי לוואי, עם ריחות נעימים שיהפכו כל סלט או כל מתכון שאתם חושבים עליו להיות הטוב והטעים ביותר. לכן, אם אתם מעוניינים לרכוש שמן זית איכותי אתם מוזמנים לבקר בחנות שלנו ליהנות משמן איכותי וטעים.

עגלת קניות

הצטרפו למועדון הלקוחות

ללא עלות*

*בקנייה מעל 300 ₪

לקבלת קוד קופון והצטרפות מלאו את הפרטים:

הצטרפו למועדון הלקוחות

ללא עלות*

*בקנייה מעל 300 ₪

לקבלת קוד קופון והצטרפות מלאו את הפרטים:

×
דילוג לתוכן