איך לאחסן שמן זית

איך לאחסן שמן זית – כל מה שאתם צריכים לדעת לאחסון נכון של שמן זית.

שמן זית הוא שמן צמחי שקיים מאות שנים. השימוש בשמן זית בבישול פרש מאות שנים, אך הוא משמש גם למטרות אחרות, כגון טיפוח העור. ניתן לאחסן שמן זית בדרכים רבות ושונות, תלוי מה אתם מחפשים לעשות עם הבקבוק.

אם אתם מעוניינים לאחסן את שמן הזית שלכם למטרות בישול, עליכם לשמור אותו במקום חשוך וקריר, כך שהוא לא יתעבה. זה גם ימנע מהאוכל שלכם לטעום שמנוני או כבד מדי בעת בישול עם שמן זית. אם אתם מאחסנים את שמן הזית שלכם למטרות טיפוח העור, קיימות טכניקות אחסון שונות בהתאם לכמות שמן הזית שתשתמש בו זמנית ותדירות השימוש.

שמן זית ותזונה

שמן זית הוא חלק בלתי נפרד מתזונה ובישול ים תיכוני. הוא מגיע בזנים שונים כמו כתית מעולה במיוחד, קלילה וטהורה.

להלן מספר טיפים לאחסון נכון של שמן זית כדי שיחזיק מעמד זמן רב יותר.

1) אחסנו את שמן הזית שלכם במקום חשוך וקריר, הרחק מאור שמש ישיר או ממקור חום.

2) אם אינכם משתמש בו לעתים קרובות מאוד, אחסנו את המוצר במקרר כך שהוא לא יתעבה.

3) אתם יכולים גם להקפיא את שמן הזית אם רוצים לחסום אותו לאורך זמן מבלי להשתמש בו. זה ימנע כל שינוי באיכותו או בטעמו.

ישנן דרכים רבות לאחסן שמן זית, אך הבחירה במיכל האחסון חשובה.

מיכלים עם תחתית זכוכית אינם מומלצים כיוון שהם מאפשרים לחדור לאור ועלולים לגרום לשמן להתעבה. אם אתם רוצים לאחסן את שמן הזית בכלי זכוכית, עליכם למקם אותו בארון או במזווה, שם יהיה כהה מספיק.

שמני הזית רגישים לאור השמש ויש לאחסן בבקבוקים בצבע כהה. אם בוחרים לא להשתמש בבקבוקים כלל, ודאו שהמיכלים אטומים.

אנו הולכים ללמוד כמה מהדרכים הטובות ביותר לאחסן שמן זית כך שהוא יישאר טרי למשך זמן רב יותר.

  • אחסנו את השמן במקום קריר וחשוך.
  • אם מאחסנים אותו יותר משנה, אחסנו אותו בכלי אטום והרחיקו אותו ממקורות אור וחום.
  • אין לאחסן אותו ליד הכיריים או כל מכשיר המייצר חום או שעלול לבוא במגע עם מים או לחות מכיוון שהדבר יגרום לשמן להתקלקל מהר יותר.
  • הרחיקו את השמנים שלכם מהתבלינים שלכם מכיוון שהם יכולים לערבב יחד ולקלקל זה את זה.

שמן זית יכול להתעבה אם אינו מאוחסן כראוי. יש לאחסן אותו במקום קריר וחשוך, רצוי במיכל עם חותם אטום.

טמפרטורת האחסון היא קריטית מכיוון שהשמן הופך גרוע כשהוא מתחמם מדי. אם הטמפרטורה נמוכה מדי, היא תתגבש ותתקשה לגרוף או לשפוך מהמיכל.

אחסן שמן זית במקרר כדי לוודא שהטעמים נשמרים ולא יתקלקלו. לאחסון שם יש יתרונות רבים. ראשית, טמפרטורות קרות מעכבות את צמיחת החיידקים וחמצון איטי, כך שאיכות השמן נשארת ללא שינוי לפרקי זמן ארוכים יותר.

שמן זית חם וטמפרטורת החדר מתקלקל מהר יותר משמן זית קר. שמן בטמפרטורת החדר עדיף לבישול רק מכיוון שהוא מתחמם מהר יותר ונשאר יציב בטמפרטורות גבוהות יותר.

שמני הזית נשמרים בצורה הטובה ביותר במקרר (2-8 מעלות). אם מתכננים לשמור שמן זית במזווה שלכם, הקפידו לשמור אותו על המדף העליון או על גב המדף. ככלל אצבע, קנו מיכלים קטנים יותר של שמנים בני פחות משלושה חודשים והשתמשו בהם במהירות לטריות מרבית.

מכיוון שטמפרטורת המקרר היא כ -2 מעלות צלזיוס, זוהי סביבה טובה לאחסון שמן זית.

שמן זית קורונייקי הוא מוצר עדין ורגיש, ולכן יש לאחסן אותו בסביבה קרירה. יש אנשים שמאחסנים את שמן הזית שלהם על המדף העליון של ארונות המטבח שלהם מכיוון שהם מאמינים שהארון מספק סביבה קרירה ונעימה. עם זאת, זה יכול להיות בעייתי מכיוון שאם אתה פותח את הארונות לעתים קרובות, שינויי הטמפרטורה עלולים להפריע לאיכות שמן הזית.

המקום הטוב ביותר לאחסן את שמן הזית שלך הוא כנראה במגירה של המקרר. המגירה שומרת על טמפרטורה קבועה בין 2-4 מעלות צלזיוס מה שאומר שזה יהיה בדיוק לאחסון שמן הזית שלכם בצורה הטובה ביותר.

עגלת קניות
×
דילוג לתוכן